Wypełnianie zmarszczek i modelowanie ust

W dzisiejszych czasach modelowanie ust nie jest już niczym odkrywczym, jednakże nie oznacza to, że zabieg jest prosty i w każdym miejscu zostanie wykonany poprawnie.

Nie wystarczy iniekcja kwasu hialuronowego. Liczy się zachowanie proporcji, symetria, zmysł artystyczny. Trzeba również wiedzieć kiedy powiedzieć dość. Mówi się, że po powiększeniu ust o więcej niż 30% ich objętości, usta tracą swój indywidualny charakter i zaczynają przypominać "pontoniki". Należy jeszcze pamiętać, że pomimo wypełnienia zmarszczek tym związkiem warto również stymulować skórę do regeneracji oraz kolagenogenezy, gdyż wypełniacze natychmiastowo wypełniają zmarszczkę, ale nie pobudzają tkanek do pracy.

Wskazania:

 • Bruzdy i zmarszczki
 • Tzw. "chomiki", kurze łapki, wypełnienie doliny łez
 • Utrata jędrności skóry
 • Wolumetria
 • Zwiększenie objętości ust
 • Chęć skorygowania asymetrii ust
 • Wyrównanie dysproporcji między górną i dolną wargą
 • Ujędrnienie ust
 • Poprawa kolorytu ust
 • Chęć zniwelowania oznak starzenia w okolicy ust (wiotczenia ust, zmarszczek, opadających kącików ust)
 • Nawilżenie ust i zapobieganie ich pierzchnięciu (efekt ograniczony sieciowaniem kwasu)

Przeciwskazania:

 • Wiek poniżej 18 lat
 • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 • Trądzik, opryszczka i inne zmiany skórne typu zapalnego – ryzyko zainfekowania miejsca wkłucia
 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Antybiotykoterapia
 • Stosowanie leków przeciwkrzepliwych, rozrzedzających krew, przeciwbólowych i przeciwzapalnych
 • Zabiegi wykonywane w nieodległym terminie (laserowe, peelingi, dermabrazja)
 • Obniżona odporność – choroby układu immunologicznego i związana z tym immunoterapia

Kwas hialuronowy jest glikozaminoglikanem o ogromnym potencjale do wiązania cząsteczek wody. Jedna wolna cząsteczka teo związku jest w stanie związać ok 250 cz. wody. Jest związkiem naturalnie występującym w macierzy międzykomórkowej skóry właściwej oraz jest głównym składnikiem mazi stawowej. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Z wiekiem ilość kwasu maleje. W późniejszym czasie skóra człowieka się starzeje, traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki.

W Molo Derm Instytut zabieg modelowania ust oraz wypełnienia zmarszczek wykonujemy tylko preparatami najwyższej jakości posiadającymi cerftyfikat medyczny. Po wykluczeniu przeciwskazań do zabiegu, omówieniu oczekiwań klientki/klienta oraz rezultatu możliwego do osiągnięcia, nałożony zostaje preparat miejscowo znieczulający w maści. Następnie iniekcyjnie zostaje wprowadzony "wypełniacz" po czym obszar zostaje przemasowany.

Zabieg niesie za sobą ryzyko powstania siniaczków oraz stanów zapalnych. Pomimo zachowania odpowiednich standardów higienicznych, zastosowania najlepszego preparatu oraz idealnej techniki iniekcji organizm może odrzucić implant hialuronowy. Może pojawić się opuchlizna i stan zapalny, który będzie musiał zostać leczony antybiotykiem. Nie są to przypadki częste, lecz trzeba wziąć to pod uwagę.
Osoby cierpiące na choroby tarczycy – niedoczynność tarczycy mogą nie osiągnąć oczekiwanego efektu zabiegowego, ponieważ kwas hialuronowy jest metabolizowany szybciej niż u zdrowego klienta. Osoby chore na Hashimoto nie mogą zostać poddane zabiegowi – istnieje duże ryzyko wystąpienia guzków po podaniu kwasu.

PicsArt_05-23-11.33.57
PicsArt_05-23-11.35.07
PicsArt_05-31-12.44.09

Zalecenia przed zabiegiem:

 1. Na 7 dni przed zabiegiem unikać przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi (po konsultacji z lekarzem prowadzącym), niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz ziołowych preparatów Gingko Biloba, Aspiryny i witaminy C.
 2. W dniu zabiegu należy unikać wahań termicznych otoczenia (nie korzystamy z sauny, solarium, łaźni parowej, itp.), jak również unikać intensywnego wysiłku fizycznego.
 3. Ponadto zaleca się doustne przyjmowanie leku Heviran na 3 dni przed zabiegiem i 3 dni po zabiegu powiększania ust lub modelowania.
 4. W dniu zabiegu zwiększyć ilość wypitej wody

Zalecenia po zabiegu:

 1. Po zabiegu po zabiegu podania kwasu hialuronowego bardzo ważne jest, aby unikać wahań temperatury otoczenia, zwłaszcza przez pierwsze 48 godzin do 2 tygodni po zabiegu. Nie należy korzystać z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna (kriokomory). Zaleca się dłuższego przebywania w temp. poniżej 0 st. C oraz opalania się.
 2. Utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości (nie dotykać).
 3. Przez 48h po zabiegu podania kwasu hialuronowego należy unikać nadmiernej mimiki.
 4. Przez 3 dni po zabiegu podania kwasu hialuronowego nie należy pływać ani podejmować forsownych ćwiczeń.
 5. Przez przynajmniej 4 tyg. po zabiegu hialuronowym nie powinno wykonywać się takich zabiegów jak laseroterapia w okolicach iniekcji wypełniacza z uwagi na możliwą szybszą degradację podanego preparatu.
 6. Po zabiegu powiększania lub modelowania ust wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego nie należy pić bardzo gorących napojów oraz należy unikać całowania przez pierwsze 24 godziny.
 7. Przez 12 godzin po iniekcji nie należy nakładać makijażu.
  Zabezpieczać usta wazeliną (nowe, czyste opakowanie) nakładaną czystym patyczkiem do uszu (również z nowego opakowania).