
Mezoterapia igłowa jest nieinwazyjną metodą stosowaną przez lekarzy medycyny estetycznej oraz wykwalifikowanych kosmetologów do rewitalizacji i głębokiej regeneracji skóry, a także w terapiach profilaktycznych w celu opóźnienia procesu starzenia się skóry.
Technika niewielkich mikronakłuć wykorzystuje powstały uraz jako naturalną odpowiedź skóry do stymulacji komórek naskórka i skóry właściwej. W konsekwencji poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza). Składniki aktywne mają możliwość optymalnego działania, ponieważ docierają bezpośrednio w miejsca tego wymagające. Mezoterapia igłowa daje długotrwałe efekty w postaci odżywienia, dotlenienia komórek głębiej położonych, spłycenia drobnych zmarszczek mimicznych oraz poprawienia gęstości i spoistości skóry. Może być przeprowadzana nie tylko na twarzy, ale również na dłoniach, szyi, dekolcie, bliznach i skórze głowy. Jeszcze lepsze efekty można osiągnąć poprzez poprzedzenie mezoterapii karboksyterapią. Pozwala to na zwiększenie efektów obu zabiegów o ok. 35%. Dla poprawienia ogólnego stanu, odmłodzenia skóry zwykle zaleca się serię kilku zabiegów w ok 4 tygodniowych odstępach. Następnie wykonuje się zabieg raz na kilka miesięcy w celu podtrzymania efektu.
Wskazania:
- Biorewitalizacja
- Znaczący wzrost nawilżenia i gęstości skóry
- Profilaktyka anti-aging
- Odmłodzenie okolic oczu, likwidacja obrzęków i zasinienia
- Leczenie cellulitu i rozstępów
- Leczenie łysienia i profilaktyka wypadania włosów
Przeciwskazania:
- Ciąża, okres karmienia piersią
- Alergia, uczulenie na składniki zawarte w preparatach
- Cukrzyca, w szczególności nieunormowana
- Opryszczka i inne wirusowe, grzybicze i bakteryjne infekcje skóry, a także stany zapalne
- Choroby nowotworowe, autoimmunologiczne
- Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych (m.in. kwasu acetylosalicylowego, heparyny, acenokumarolu)
- Skłonności do blizn i zwłóknień
- Złe samopoczucie, gorączka
- Przyjmowanie antybiotyków
- Stosowanie izotretynoiny (Roacuttane, Isotrex itp.)
Jak wygląda zabieg?
Lekarz lub kosmetolog za pomocą cienkiej igły, specjalną techniką zabiegową, podaje w wybrane miejsca, niewielkie ilości aktywnych preparatów.
W zależności od wskazań, rodzaju i właściwości preparatu stosuje się różne techniki podawania i odstępy czasowe pomiędzy kolejnymi zabiegami.
Do podawania koktajli wieloskładnikowych najczęściej wykorzystujemy metodę nappage.
W przypadku dużej gęstości preparatów (np. czysty, nieusieciowany kwas hialuronowy) stosuje się technikę liniową-wsteczną polegającą na linijnym podawaniu preparatu w głębsze warstwy skóry.
Jakie preparaty stosowane są do mezoterapii igłowej?
Do mezoterapii stosowane są obecnie gotowe produkty zamknięte w sterylnych ampułkach lub ampułkostrzykawkach. W Molo Derm Instytut stosujemy tylko preparaty najwyższej jakości, co znacznie minimalizuje ryzyko powikłań pozabiegowych.
Preparat dobierany jest zgodnie do wskazań i potrzeb klienta.
Zalecenia przed zabiegiem:
- W dniu zabiegu wypić 2 litry wody niegazowanej oraz saszetkę elektrolitów w celu lepszego efektu zabiegu.
- Nie stosować niesterydowych leków przeciwzapalnych.

