Osocze bogatopłytkowe PRP

1234567

Osocze bogatopłytkowe (PRP, ang. Platelet Rich Plasma) to nic innego jak koncentrat autologicznych (własnych) płytek krwi pacjenta, bogatych w czynniki wzrostu.

Ich zawartość w normalnej krwi jest stosunkowo mała, jednakże w osoczu bogatopłytkowym pozyskujemy około 95% płytek. Dzięki temu otrzymujemy potężny koktajl czynników wzrostu stymulujący namnażanie komórek i regenerację, co w konsekwencji znacząco przyspiesza proces gojenia i odbudowę tkanek. Płytki krwi pochodzą z własnej krwi pacjenta, zatem zabieg z ich użyciem jest doskonale tolerowany przez organizm i cechuje go perfekcyjny profil bezpieczeństwa. Użycie certyfikowanych zestawów Dr.PRP gwarantuje pozyskanie osocza BOGATOPŁYTKOWEGO o bardzo wysokiej jakości.Zestaw do pozyskiwania osocza bogatopłytkowego, którym dysponujemy, pozwala na uzyskanie nawet 9-krotnej koncentracji płytek przy dwukrotnym wirowaniu, co pozwala na skuteczniejsze gojenie, zwłaszcza poważnie uszkodzonych tkanek w obrębie układu ruchu lub kiedy szczególnie istotna jest szybka ich regeneracja. Przy jednokrotnym wirowaniu koncentracja płytek wynosi ok. 4-5.

Pobrane podczas zabiegu osocze z płytkami krwii, jest bogate w czynniki wzrostu, pobudzające do działania komórki macierzyste. Zabiegi z użyciem PRP uruchamiają procesy naturalnej regeneracji skóry przez syntezę nowego kolagenu, powstawanie naczyń krwionośnych oraz odbudowę naskórka. Po zabiegu zauważalna jest wyraźna poprawa elastyczności i naturalnego napięcia skóry, co w efekcie powoduje wygładzenie bruzd i zmarszczek. Poprzez uzyskanie lepszego nawilżenia i ukrwienia, przywracany jest naturalny blask twarzy.

Stosowanie osocza nie jest nowym tematem. Panie o zabiegu wiedzą już sporo – że regeneruje, odmładza, dodaje blasku. Gabinety medycyny estetycznej coraz częściej włączają do swojej oferty zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Natomiast jak to zwykle w życiu bywa, diabeł tkwi w szczegółach… Dla dobrego efektu końcowego i satysfakcji klienta, poza sposobem podania i odpowiednim planem zabiegów bardzo duże znaczenie ma zestaw, a generalnie probówka i wirówka wykorzystana do zabiegu. Najważniejszym parametrem jest kształt i jakość probówki. Natomiast jeśli chodzi o urządzenia – moc wirówki. Cytująd dr M. Wasiluka: "Czasem pacjenci zastanawiają się dlaczego zabieg osoczem bogatopłytkowym kosztuje tak dużo, skoro wykorzystuje się własną krew pacjenta. Otóż cena jest związana z kosztami zestawów do pobierania krwi. Zwykłą, laboratoryjna kosztuje 1 zł, a najprostsza certyfikowana do zabiegów 200-400 zł. [...] Jeżeli ktoś proponuje zabieg w cenie poniżej 400-500 zł, wiadomo, że pracuje na niecertyfikowanych materiałach".

W Molo Derm Instytut pracujemy tylko z wykorzystaniem najlepszych i certyfikowanych zestawów za czym w parze idzie bezpieczeństwo oraz efekt. Zwykłe, proste zestawy, kształtem przypominające tradycyjną probówkę nigdy nie pozwolą uzyskać rezultatów na jakie pozwala ten w kształcie klepsydry. Dzięki niemu możemy uzyskać 9 krotną koncentrację płytek krwi. Można wtedy stwierdzić, że wydając pieniądze płacicie Państwo za satysfakcję i efekty i nie są to pieniądze wyrzucone w błoto.

Wskazania:

 • Odmłodzenie i rewitalizacja skóry
 • Poprawa stanu zdrowia skóry
 • Prp powoduje przebudowę skóry – " na poziomie histopatologicznym obserwuje się odmłodzenie skóry: zwiększenie ilości kolagenu i elastyny, przywracanie prawidłowej proporcji pomiędzy różnymi typami kolagenu; przez to osocze nadaje jej zdrowy, wypoczęty wygląd" (dr M. Wasiluk – Medycyna estetyczna bez tajemnic)
 • Terapia skojarzona z ablacyjnym laserem frakcyjnym CO2 "Fraxel" – spektakularne efekty
 • Uzyskanie lepszej odporności skóry na odwodnienie, przebarwienie, tworzenie się zmarszczek
 • Leczenie blizn, rozstępów i uszkodzeń skóry (zmiany potrądzikowe, po zabiegach chirurgicznych oraz przyspieszenie gojenia po zabiegach medycyny estetycznej)
 • Leczenie łysienia – również androgenowego u mężczyzn

Przeciwskazania:

 • Ciąża oraz karmienie piersią
 • Choroby nowotworowe
 • Przyjmowanie leków przedłużających krwawienie
 • Choroby krwi

Wskazania przed zabiegiem:

 1. Należy wypić 1 litr wody więcej niż zazwyczaj w dniu zabiegu.
 2. Nie przyjmować NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. Apap ).