
Lipoliza iniekcyjna
Lipoliza inikcyjna jest zabiegiem polegającym na ostrzykiwaniu preparatem powodującym rozbicie komórek tkanki tłuszczowej. Preparat podawany jest bezpośrednio, iniekcyjnie w tkankę tłuszczową. Uwolniony pod wpływem działania preparatem tłuszcz wymaga zmetabolizowania, a więc w trakcie kuracji wymagany jest wzmożony wysiłek fizyczny oraz zbilansowana dieta.
Po zaaplikowaniu ampułki tkanka pozostaje mocniej "uwodniona" więc jesteśmy w stanie znacznie podbić efekty zabiegu wykonując dodatkowo lipolizę ultradźwiękową (kawitacyjną). Połączenie tych dwóch metod daje o wiele lepsze efekty niż seria tych zabiegów wykonanych osobno. Przyjmuje się, że zamiast 10 zabiegów do tego samego efektu wystarczą 3 powtórzenia. Efekt serii zabiegów to zazwyczaj utrata 4-5 cm w obwodzie w miejscu podania preparatu. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej, aby go osiągnąć, wystarczą zwykle 2-3 zabiegi. Jeżeli jednak tkanka tłuszczowa jest gruba i obfita, ilość zabiegów musi być zdecydowanie większy. Odstępy pomiędzy nimi powinny wynosić 3-4 tygodnie. Efekty zabiegu pojawiają się już po 2-3 tygodniach. Jako uzupełnienie terapii polecamy zastosowanie dermomasażu, który przyspieszy usuwanie tłuszczu z komórek i ułatwi jego transport przez naczynia limfatyczne.
W naszym gabinecie dysponujemy możliwością wyboru preparatu do lipolizy.
Najlepsze efekty osiągalne są u pacjentów z odpowiednią waga lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Zwłaszcza w przypadku takich miejscowych otłuszczeń u kobiet w takich miejscach jak: biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń i diety. Czas trwania zabiegu: ok.30 minut, w połączeniu z liposukcją ultradźwiękową do 60 minut.
LIPOLIZA NIE JEST TERAPIĄ ODCHUDZAJĄCĄ, a jedynie wspomagającą zredukować lokalną, oporną tkankę tłuszczową. Po zabiegu odczuwa się są lekkie swędzenie, pieczenie oraz tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu podanego roztworu. Po zabiegu mogą pojawić się sinikaki i obrzęki w miejscu podania preparatu.
Wskazania:
- Oporna w odchudzaniu, zlokalizowana tkanka tłuszczowa
Przeciwskazania:
- Ciąża i laktacja
- Ostre choroby nerek i wątroby
- Cukrzyca
- Choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem
- Stałe stosowanie leków rozrzedzających krew
- Choroby tarczycy
- Aktywny stan zapalny organizmu
Możliwość zaaplikowania preparatu:
- Kończyny górne – w okolicy tricepsu
- Fałdy na plecach (poniżej żeber)
- Brzuch
- Biodra
- „Bryczesy”
- Okolica podpośladkowa
- Wewnętrzna strona ud
- Wewnętrzna strona kolan
- Podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy
Lipoliza ultradźwiękowa
Zabieg polecany jest dla osób mających problemy z nadmiernym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w trudnych obszarach ciała: biodra, uda, pośladki, ramiona, talia.
Za pomocą głowicy ULTRASONIC dochodzi do uszkodzenia błon komórkowych adipocytów (komórek tłuszczowych), co w konsekwencji powoduje ich uwolnienie do krwioobiegu a następnie wydalenie z organizmu za pomocą wątroby. Poza rozbijaniem tkanki tłuszczowej następuje drenaż limfatyczny i wzmocnienie elastyczności skóry. Zabieg zalecany w połączeniu z lipolizą iniekcyjną, ze względu na większe uwodnienie tkanki preparatem, a co za tym idzie lepszych wyników terapii. Samodzielnie w serii 10 zabiegów, co tydzień. Czas trwania zabiegu: max.80 min na całe ciało, ok 15-20 min na partię. Rezultatem jest redukcja tkanki tłuszczowej, wyszczuplenie, modelowanie sylwetki, ujędrnienie skóry, odżywienie skóry i tkanek głębiej położonych, pobudzenie krążenia, uelastycznienie skóry, stymulacja przemiany materii oraz zwiększenie dyfuzji przez błony komórkowe.
Wskazania:
- Oporna w odchudzaniu, zlokalizowana tkanka tłuszczowa
- Celulit

Przeciwskazania:
- Ciąża i okres laktacji
- Nieunormowane ciśnienie tętnicze
- Choroby nowotworowe przed upływem 5 lat od ich wyleczenia
- Niewydolność krążenia
- Stany wyniszczenia czynna gruźlica płuc
- Zaawansowana miażdżyca obwodowa
- Zmiany żylno-chłonne
- Zakrzepowa choroba żył kończyn dolnych
- Stany bakteryjne skóry i tkanek miękkich
- Krwawienia
- Przerwana ciągłość naskórka
- Implanty metalowe w okolicach zabiegowych
- Rozruszniki serca, zastawka
- Osteoporoza
- Cukrzyca
- Choroby wątroby
- Menstruacja
- Epilepsja
- Stwardnienie rozsiane